Jesteś piękna!


pointer down

zdrowe

Dla każdej kobiety skóra i jej wygląd to bardzo ważny czynnik świadczący o urodzie i atrakcyjności. To dlatego tak dużo starań podejmujemy, by nasza skóra zawsze wyglądała zdrowo, naturalnie i młodo. Kupujemy najprzeróżniejsze preparaty, kremy, maseczki, poddajemy się zabiegom kosmetycznym, które mają na celu upiększenie naszej skóry. Tak naprawdę tylko nieliczne z nas zastanawiają się jakie procesy w niej zachodzą oraz co tak naprawdę czyni nas pięknymi. Żeby się tego dowiedzieć należy sięgnąć w głąb skóry…

Naskórek:

  • warstwa rogowa
  • warstwa jasna
  • warstwa ziarnista
  • warstwa kolczysta
  • warstwa podstawowa

Skóra właściwa

Warstwa podskórna

Skóra jest największym narządem ludzkiego ciała - jej powierzchnia zajmuje ok. 2 m2, a waga to 3 - 4 kg. Skóra pełni wiele ważnych funkcji dla naszego organizmu - między innymi reguluje jego temperaturę. Stanowi także płaszcz ochronny, czyli zabezpiecza przed nadmierną utratą płynów, ale także chroni nasz organizm przed drobnoustrojami.

To właśnie proces rogowacenia naskórka i jego złuszczanie jest procesem, który pełni funkcję „zapory”, która chroni nas przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi ... I jednocześnie sprawia, że nasza skóra wygląda młodo, świeżo i promiennie.

Złuszczanie naskórka to nic innego jak proces polegający na usunięciu jego martwych komórek. Inaczej mówiąc jest to proces keratynizacji. Wykorzystując naszą wiedzę, że skóra jest zbudowana z poziomych warstw, keratynocyty migrują z warstw głębszych - podstawowej, do warstw płytszych, czyli warstwy rogowej naskórka - proces ten trwa ok. 14 dni. Kolejne 14 dni trwa proces przemieszczania się komórek w warstwie rogowej. To właśnie proces tej migracji - czyli złuszczania - w sumie trwa ok 28 dni i decyduje jak finalnie będzie wyglądała nasza skóra.

Skrzypovita

zawiera składniki, które mają

wpływ na wygląd skóry.

Pokrzywa to zioło, które również od wieków jest stosowane w pielęgnacji włosów. Przez nasze babki często stosowana jako ostatnia płukanka po myciu włosów. Pokrzywa jest skarbnicą witamin i minerałów, dlatego zyskała sobie rzesze wielbicielek.

Aby pomóc włosom należy dostarczać odpowiednią ilość dobrze przyswajalnej siarki zawartej w krzemionce, której bogatym źródłem jest główny składnik Skrzypovity - skrzyp polny. To dlatego nasze babki i prababki z powodzeniem stosowały napary ze skrzypu polnego w codziennej pielęgnacji i dbaniu o swoją urodę. Natura daje nam to, czego nasz organizm najbardziej potrzebuje, czego dowodzą doświadczenia poprzednich pokoleń.

Miedź troszczy się
o kolor naszych
włosów.

L-metionina
jako składowa keratyny
- jest budulcem włosa.

Biotyna - kumuluje cząsteczki
siarki i zasila nimi
macierz włosa.

Witaminy z grupy B
są nieocenione dla prawidłowej
pielęgnacji włosów.

Biotyna - kumuluje cząsteczki
siarki i zasila nimi
macierz włosa.

Witaminy z grupy B
są nieocenione dla prawidłowej
pielęgnacji włosów.


pointer down