Jesteś piękna!


pointer down

zdrowe

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo preparatów doustnych stosowanych w pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Dlaczego powinnaś wybrać Skrzypovitę? Ponieważ jest skład jest komplementarny do potrzeb wynikających ze struktury chemicznej włosa.

Skład włosa: *

  • Białko, czyli keratyna 80
  • Woda 10
  • Tłuszcze, w tym cholesterol 5.8
  • Cukry, aminokwasy, sole mineralne 4.2

* Wartość wyrażona w procentach
Skład chemiczny włosa: keratyna, azot, siarka, melanina, cholesterol, związki mineralne jak: żelazo, arsen.

keratyna

to białko i główny budulec

włosów, skóry i paznokci.

Każdy włos w 80% zbudowany jest z białka - keratyny. Proces keratynizacji (inaczej rogowacenia) polega na wytwarzaniu przez komórki naskórka, włosa i paznokcia włóknistego białka - czyli keratyny. Dzięki keratynizacji nasza skóra, włosy i paznokcie ciągle się „odnawiają”. Mówiąc bardziej obrazowo - keratynizacja to wymiana starych, obumarłych komórek, na nowe i żywe zawierające keratynę. W wyniku tego powstają kertynocyty, które zabezpieczają włosy, skórę i paznokcie w drogocenną keratynę. W aspekcie wizualnym skutkuje to młodym, świeżym i zadbanym wyglądem. Keratyna składa się z tzw. włókien keratynowych, które powiązane są ze sobą wiązaniami siarczkowymi, odpowiedzialnymi za elastyczność i sprężystość włosów i skóry.

Składniki

Skrzypovita

wpływające na

piękne włosy

Pokrzywa to zioło, które również od wieków jest stosowane w pielęgnacji włosów. Przez nasze babki często stosowana jako ostatnia płukanka po myciu włosów. Pokrzywa jest skarbnicą witamin i minerałów, dlatego zyskała sobie rzesze wielbicielek.

Aby pomóc włosom należy dostarczać odpowiednią ilość dobrze przyswajalnej siarki zawartej w krzemionce, której bogatym źródłem jest główny składnik Skrzypovity - skrzyp polny. To dlatego nasze babki i prababki z powodzeniem stosowały napary ze skrzypu polnego w codziennej pielęgnacji i dbaniu o swoją urodę. Natura daje nam to, czego nasz organizm najbardziej potrzebuje, czego dowodzą doświadczenia poprzednich pokoleń.

Miedź troszczy się
o kolor naszych
włosów.

L-metionina
jako składowa keratyny
- jest budulcem włosa.

Biotyna - kumuluje cząsteczki
siarki i zasila nimi
macierz włosa.

Witaminy z grupy B
są nieocenione dla prawidłowej
pielęgnacji włosów.


pointer down